Opalanie natryskowe. Ile się utrzymuje?

 

 

 

 

Opalanie natryskowe to nowa zdrowa alternatywa dla solarium i naturalnego słońca, która pozwala na uzyskanie pięknej złocistej opalenizny w kilkadziesiąt sekund. Ile się utrzymuje? Trwałość zależy od kilku czynników: składu kosmetyku, przygotowania skóry do zabiegu i odpowiedniej pielęgnacji.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie się do zabiegu jest to bardzo ważny etap, który nie tylko wydłuża trwałość opalenizny ale także wpływa znacznie na jej równomierność. Najpóźniej dzień przed opalaniem natryskowym należy wykonać peeling i ewentualną depilację. W ten sposób oczyścimy skórę i pozbędziemy się martwego naskórka, który w innym wypadku szybko by zszedł razem z nową opalenizną. Po takim przygotowaniu naskórek o wiele lepiej chłonie kosmetyk opalający. Dzięki temu opalenizna jest równomierna i utrzymuje się znacznie dłużej.
Ważne jest by na kilka dni przed zabiegiem zadbać o dobrą kondycję naszej skóry i regularnie używać balsamów i mleczek do ciała. W dniu zabiegu powinniśmy ograniczyć stosowanie takich kosmetyków, gdyż kremy i balsamy mogą zostać przez nas nieregularnie nałożone i nadmiernie natłuścić skórę, co może przyczyniać się to do nierównomiernego wchłaniania się preparatu.

W drodze do salonu…

Szykując się do wyjścia do salonu pamiętajmy o założeniu ciemnego i luźnego ubrania. Zbyt ciasne ubranie może zetrzeć środek brązujący i spowodować nierówności w opaleniźnie. Świeżo nałożony na ciało kosmetyk może zabrudzić jasne ubrania, wybierzmy więc coś w „bezpiecznym” kolorze.

Po opalaniu

Po wyjściu z kabiny opalającej należy dokładnie wysuszyć ciało suszarką, żeby uniknąć wytarcia kosmetyku przez ubranie. Przez najbliższe kilka godzin w naskórku będzie zachodziła reakcja powodująca coraz głębszy odcień opalenizny, dlatego przez 7-8 godzin po zabiegu nie należy korzystać z sauny, kąpieli i basenu (zawarty w wodzie chlor ma działanie wybielające).
Bezpośrednio po zabiegu należy również unikać nadmiernego wysiłku, aby ograniczyć pocenie.
Do czasu zblednięcia opalenizny, czyli przez kolejnych kilka dni, unikajmy długich kąpieli i szorowania skóry ręcznikiem. Zamiast tego należy delikatnie się wycierać, a po kąpieli zadbać o odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie.

Opalanie natryskowe – ile się utrzymuje?

Podsumowując.. Odpowiedź na pytanie „Ile się utrzymuje opalanie natryskowe?” nie jest prosta. Wszystko zależy od tego jak dbamy o skórę. Dzięki właściwej pielęgnacji opalenizna może utrzymać się na skórze nawet do 10 dni.

Dowiedz się więcej o automatycznej kabinie do opalania natryskowego SunnyMist >>

Sprawdź efekty w galerii zdjęć –  jak wygląda opalanie natryskowe przed i po >>