FAQ

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O OPALANIU NATRYSKOWYM?

Przeczytaj odpowiedzi naszych ekspertów.

FAQ

Czy po zabiegu opalania natryskowego można się opalać bez kremów z filtrem UV?

Nie.Produkty samoopalające Sunny Mist nie zawierają filtrów UVA i UVB. Po zabiegu opalania natryskowego zabarwienie skóry powstaje na skutek reakcji DHA z aminokwasami warstwy rogowej naskórka. Mimo, że widać kolor brązowy na skórze , nie tworzy się warstwa ochronna blokująca oddziaływania promieni UV. W przypadku opalania słonecznego skóra nabiera koloru złocistego na skutek reakcji melaniny zawartej w naszej skórze właściwej i naskórku. Dlatego tworzy się warstwa chroniąca przed zgubnym działaniem promieniowania UV.

Co to jest preparat brązujący?

Preparaty brązujące dają natychmiastowy efekt zabarwienia skóry, są jednak zmywalne. Są stosowane głównie do opalania natryskowego ręcznego. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg widzi czy nakłada kosmetyk równomiernie. W systemie nakładania kosmetyków Sunny Mist nie ma barwników, ponieważ preparat jest nakładany zawsze w ten sam, zaprogramowany sposób.

Jak długo utrzymuje się efekt opalenizny?

Jeżeli skóra została odpowiednio przygotowana do zabiegu za pomocą peelingu, efekt może utrzymywać się do 7 dni.

Jaka jest różnica między opalaniem w kabinie a metodą air brush?

Niewątpliwą zaletą kabin opalających jest komfort, intymność i powtarzalność efektu opalania. W kabinach Sunny Mist mamy także zapewnioną równomierną opaleniznę. Innowacyjny system FlexMove został opracowany z uwzględnieniem specyfiki anatomii człowieka. 

Przewagą opalania air brushem jest możliwość częściowej aplikacji, np. tylko na twarz i dekolt. Efekty są jednak w dużej mierze uzależnione od umiejętności osoby wykonującej zabieg.

Kiedy można wykonać depilację?

Depilacja woskiem powinna być wykonana przed zabiegiem opalania natryskowego, Najlepiej 2 dni wcześniej. Depilacja maszynką może być wykonywana zarówno przed i po aplikacji samoopalacza.