Zabieg bankietowy – urodowe SOS przed ważnym wydarzeniem

Piękna, idealnie napięta, głęboko nawilżona i rozświetlona skóra bez podrażnień w mniej niż godzinę – to marzenie niejednej zabieganej kobiety. Na ratunek przychodzą tzw. zabiegi bankietowe, traktowane często jako urodowe SOS, przygotowujące skórę na ważne wydarzenia.  Nazwa ta jest zamiennie stosowana z zabiegiem koktajlowym, quick spa, flash beauty czy efektem kopciuszka. Są to nieinwazyjne rytuały, a ich moc tkwi w natychmiastowej poprawie wyglądu skóry, która utrzyma się co najmniej do północy.

Szybkiego efektu kobiety oczekują również latem, kiedy skóra najmocniej narażona jest na działanie promieni słonecznych. Wówczas każde, nawet najmniejsze podrażnienie w połączeniu ze słońcem, może skutkować nieestetycznymi przebarwieniami. Wiele popularnych zabiegów nie wykonuje się latem, gdyż mogą pozostawiać na skórze zaczerwienienia, podrażnienie lub opuchliznę, które wymagają dłuższej rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu łagodnych substancji aktywnych i bezpiecznych technologii, zabiegi bankietowe nie powodują podrażnień i są polecane na ratunek skórze z przebarwieniami.

Na czym polega zabieg bankietowy?

Jak w praktyce wygląda zabieg bankietowy i jakie są jego rodzaje? Jest  to najczęściej łagodny peeling i napinająca ampułka lub maska stosowana na skórę twarzy. Wśród najczęściej wykorzystywanych substancji w tego typu zabiegach znajdziemy m.in.: kwas laktobionowy, kwas ferulowy, enzymy, peptydy, krzem, 24 karatowe złoto, witaminę C czy napinającą, białkową lub algową maskę. W celu złagodzenia rysów twarzy i redukcji zmarszczek poleca się  liftingujący Masaż kobido, który skutecznie dotlenia i rozluźnia napięcia mięśniowe, redukując efekt zmęczenia. Stosowane są również  zabiegi z wykorzystaniem sprzętów typu mikrodermabrazja lub peeling kawitacyjny, dające efekt wygładzenia skóry. Spotkać się możemy także z zabiegami z wykorzystaniem urządzeń łączących technologię łagodnego złuszczania i bezinwazyjnego wprowadzania substancji aktywnych do głębszych warstw naskórka, typu Hydrofacial czy infuzja tlenowa, czy po terapię wykorzystującą napinający efekt chłodzenia typu Criolift lub krioterapię z falą radiową jak np. kriomezolifting.

Zabieg bankietowy w kabinie natryskowej

W okresie letnim, często dopiero przed urlopem kobiety zastanawiają się nad poprawą kondycji skóry całego ciała. W gąszczu urlopowych przygotowań liczy się każda sekunda. Czy istnieje zatem jeden zabieg bankietowy, który napnie, wygładzi, nawilży czy rozświetli skórę od stóp do głów w mniej niż godzinę?

Marka Sunny Mist wprowadziła 30 sekundowy rytuał suplementujący skórę całego ciała wysoką dawką witamin, minerałów zamkniętych w koktajlu Vitamin Shot, którego wyselekcjonowane składniki natychmiast poprawiają kondycję i wygląd skóry.  Vitamin Shot jest unikalną koncepcją głębokiej pielęgnacji skóry całego ciała, opartą na błyskawicznej aplikacji wysoce skutecznych, roślinnych koktajli witaminowych.

Ogromną zaletą tego zabiegu jest bezdotykowy proces aplikacji, zapewniający maksimum bezpieczeństwa w czasach pandemii. Kosmetyk aplikowany jest równomiernie na całe ciało w nowoczesnej kabinie w postaci skoncentrowanej witaminowej mgiełki. W składzie koktajli znajdziemy nasycone zdrowiem fitoskładniki, witaminy, mineralizujące i zwiększające przenikanie skórne mikroalgi oraz wyselekcjonowane składniki kosmoceutyczne. W ciągu zaledwie 30 sekund podczas wprawiającej w dobry nastrój aromaterapii, odbywa się odżywienie skóry na poziomie komórkowym. Mikrocząsteczki wytwarzane w kabinie, zwiększają bowiem wnikanie substancji o 50 % w stosunku do produktów nakładanych tradycyjnie. Dlatego efekt zabiegu z użyciem Vitamin Shot daje nie tylko natychmiastowy ale i trwały efekt.

Innowacyjność tego produktu polega na zastosowaniu nowoczesnych technologii, które rozpoczynają nurt „bezpiecznej profesjonalnej pielęgnacji”. Jednocześnie stanowi odpowiedz na prawdziwe potrzeby współczesnej kobiety.