OPALANIE NATRYSKOWE

Opalanie natryskowe z roku na rok staje się coraz bardziej popularną formą opalania. Przede wszystkim dlatego, że kobiety są bardziej świadome wpływu promieni UV na skórę. Drugą przyczyną jest natychmiastowy efekt, którego nie uzyskamy opalając się na słońcu lub w solarium.

W czasie zabiegu opalania natryskowego kosmetyk samoopalający jest nakładany na ciało za pomocą delikatnej mgły, metodą natryskową. W automatycznej kabinie SunnyMist aplikacja kosmetyku trwa 30 sekund.

Dzięki specjalnym ustawieniom dysz natryskowych, płyn jest nakładany równomiernie na całe ciało. Zabieg nie wymaga obecności specjalisty i dzięki temu zapewnia pełną intymność.

Alternatywna metoda, dostępna na polskim rynku od kilku lat polega na nakładaniu kosmetyku za pomocą pistoletu natryskowego /metoda manualna/. W tej metodzie specjalista od opalania, nakłada kosmetyk za pomocą pistoletu na wybrane części ciała. Zabieg może odbywać się w salonie lub w domu klientki. W tym przypadku kluczowe są umiejętności osoby wykonującej aplikację, która trwa ok. 20 minut.


ZOBACZ JAK WYGLĄDA OPALANIE NATRYSKOWE W KABINIE SUNNYMIST KROK PO KROKU

Czy podczas opalania natryskowego w skórze zachodzą takie same procesy barwiące jak w czasie opalania na słońcu ?

Opalenizna wywołana promieniowaniem UV jest następstwem aktywacji komórek, chroniących DNA przed uszkodzeniem. Aby obronić organizm przed promieniowaniem produkują one melaninę - barwnik odkładający się głównie w warstwie podstawnej naskórka. Przez to, że cały proces wytwarzania melaniny zachodzi w głębszych warstwach skóry, opalenizna uzyskana na słońcu jest dosyć trwała. Dodatkowo melanina stanowi pewnego rodzaju barierę przed poparzeniem wywołanym promieniowaniem UV. W czasie opalania natryskowego reakcja zachodzi tylko w warstwie powierzchniowej czyli w naskórku. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiędzy aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórku a składnikami samoopalacza.

Jaki kolor ma skóra po opalaniu natryskowym?

Wszystko zależy od zastosowanego kosmetyku. Większość płynów samoopalających bazuje na DHA, które zastosowane samodzielnie barwi skórę na kolor żółto-brązowy. Kosmetyki SunnyMist zawierają kompozycję składników barwiących, a DHA stanowi tylko ich uzupełnienie. Należą do nich m.in. erytruloza, ratania i orzech włoski. Dzięki temu skóra po zabiegu ma kolor brązowy, a nie żółty.

Jak dbać o skórę po zabiegu opalania natryskowego?

Przede wszystkim przez minimum 6 godzin należy unikać kontaktu z wodą. Im dłużej pozostawimy kosmetyk na skórze, tym mocniejszy będzie efekt opalenizny. Dopóki zależy nam na utrzymaniu opalenizny unikajmy długich kąpieli, sauny i wizyt na basenie. Długie przebywanie w wodzie powoduje, że naskórek zostaje rozmiękczony i łatwiej go usunąć. Zalecamy natomiast systematyczne nawilżanie i natłuszczanie, najlepiej dwa razy dziennie.

Czy istnieją przeciwskazania do korzystania z tej formy opalania?

Na pewno przeciwskazaniem są wszelkie choroby skóry powodujące jej łuszczenie. Zrogowaciała skóra inaczej chłonie kosmetyki niż skóra zdrowa i nawilżona. Dlatego w takim przypadku istnieje duże ryzyko powstania nierówności.

Czy zakładać bieliznę na czas zabiegu?

W automatycznej kabinie SunnyMist zabieg przeprowadzany jest bez obecności personelu. Opalanie odbywa się w pozycji stojącej, nie ma więc żadnych ograniczeń ze względów higienicznych. Wybór należy do nas. Można opalać się nago lub w bieliźnie /jeśli zdecydujemy się na tą wersję, zalecana jest bielizna w ciemnym kolorze/.

Jak długo utrzymuje się efekt opalenizny?

Odcień opalenizny oraz jej trwałość w dużym stopniu zależą od rodzaju skóry oraz sposobu jej pielęgnacji. Jeśli skóra jest dobrze nawilżona, efekt utrzymuje się 7-10 dni. Po tym okresie pozostaje śladowa opalenizna. Jeżeli opalenizna schodzi nieregularnie, wystarczy nasmarować ciało oliwką, wziąć długą kąpiel i z pomocą peelingu lub ręcznika usunąć stary naskórek.

Czy po opalaniu natryskowym można bezpiecznie opalać się na słońcu lub w solarium?
Skóra po opalaniu natryskowym jest tak samo podatna na oparzenia jak przed opalaniem. Przed wyjściem na słońce należy więc stosować filtry UVA i UVB.

Ile kosztuje opalanie natryskowe SunnyMist?

Cena opalania natryskowego jest ustalana przez każdy salon indywidualnie i waha się w granicach 40-80 pln za opalanie całego ciała.
[/container]